m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Minister Gajdoš rokoval s izraelským veľvyslancom Z. A. Vapnim

Minister Gajdoš rokoval s izraelským veľvyslancom Z. A. Vapnim

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Izraela Zvi Avinerom Vapnim pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia na Slovensku. Počas rozlúčkového stretnutia venovali pozornosť aktuálnym otázkam bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami a zhodnotili tiež jej doterajšie výsledky.

„Možnosti spolupráce medzi Slovenskou republikou a štátom Izrael predstavujú príležitosť, ako posilniť vzájomné spôsobilosti oboch štátov. Myslím, že obe krajiny majú pre splnenie tohto spoločného cieľa čo ponúknuť,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš.

Témou diskusie boli aj aktuálne modernizačné projekty Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V tejto súvislosti poďakoval minister Gajdoš veľvyslancovi A. Z. Vapnimu za oficiálnu ponuku štátu Izrael v rámci obstarania 3D rádiolokátorov stredného, malého a blízkeho dosahu.

Šéf rezortu obrany zároveň informoval izraelského veľvyslanca Z. A. Vapniho o vzniku nového Veliteľstva síl pre špeciálne operácie. Pri tejto príležitosti vyzdvihol možnosti spolupráce oboch krajín v oblasti vzdelávania a výcviku medzi príslušníkmi špeciálnych síl, ako aj spôsobilosti Centra výcviku Lesť a Výcvikového a testovacieho centra radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch, ako aj v oblasti obranného priemyslu.