m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Ozbrojené sily vyšlú do Pobaltia do 152 profesionálnych vojakov

Ozbrojené sily vyšlú do Pobaltia do 152 profesionálnych vojakov

Slovenskí vojaci budú v priebehu druhej polovice tohto roka plniť úlohy v Lotyšsku v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP). Návrh na vyslanie dvoch 6 mesačných rotácií v počte do 152 profesionálnych vojakov dnes schválila Národná rada Slovenskej republiky. 
 
Príspevok Slovenska v Pobaltí v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO je potvrdením aktívneho členstva v Severoatlantickej aliancii.  V Lotyšsku už od novembra minulého roka pôsobia dvaja slovenskí styční dôstojníci, ktorí pripravujú podmienky na pôsobenie našich vojakov v krajine.
 
Slovenskí vojaci budú v rámci bojovej skupiny tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO pod velením Kanady pôsobiť vo výcvikovom priestore Adaži v Lotyšsku. Pôjde pritom o príslušníkov mechanizovanej roty, prvku velenia a riadenia, podporného prvku v podobe čaty opráv a prevádzky a súčasťou bude aj tím Vojenskej polície.
 
Návrh príspevku Slovenskej republiky do tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP) schválila Bezpečnostná rada, vláda SR, ako aj poslanci Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a Zahraničného výboru NR SR.