m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / P. Gajdoš: Pamätná tabuľa v obci Hájske bude pripomínať odvahu a statočnosť vojakov, ktorí v boji za mier položili životy

P. Gajdoš: Pamätná tabuľa v obci Hájske bude pripomínať odvahu a statočnosť vojakov, ktorí v boji za mier položili životy

Pamätná tabuľa v obci Hájske bude od dnešného dňa pripomínať osudy 49 vojakov, ktorí prišli o život počas bojov v 1. svetovej vojne. V obci ju dnes slávnostne odhalil minister obrany Peter Gajdoš.
 
„Od skončenia 1. svetovej vojny uplynie už o pár dní presne 100 rokov. Je však dôležité, aby si ľudstvo vždy pamätalo, že mier a sloboda nie je samozrejmosťou a stojí značnú mieru úsilia nielen medzinárodného spoločenstva, ale všetkých nás, jednotlivcov, spoločnosti, jednotlivých štátov a ich predstaviteľov. Som rád, že Vám táto pamätná tabuľa bude navždy pripomínať odvahu a statočnosť miestnych vojakov, ktorí vo Veľkej vojne statočne bojovali za mier a slobodu,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň zdôraznil, že utrpenie a hrôzy, ktoré so sebou obe svetové vojny priniesli, nesú v sebe  odkaz aj pre dnešnú generáciu a utvrdzujú nás v tom, že mier a sloboda sú najvyššími hodnotami a nesmú byť už nikdy spochybnené.
 
Súčasťou dnešného programu bola aj pietna spomienka pri príležitosti blížiaceho sa 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny.