m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Slovenská republika odovzdala oficiálnu humanitárnu pomoc v Bosne a Hercegovine

Slovenská republika odovzdala oficiálnu humanitárnu pomoc v Bosne a Hercegovine

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Ústredím ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a  OS SR pripravilo a v dňoch 28. a 29. 11.2018 odovzdalo v poradí 6. humanitárnu zásielku Slovenskej republiky určenú pre obyvateľstvo okresu Višegrad (v Republike Srbskej) a Unsko-sanského kantónu (vo Federácii Bosny a Hercegoviny).

Materiálna humanitárna pomoc SR bude distribuovaná cez organizácie Červeného kríža Bihač a Novo Goražde v rámci etablovaných mechanizmov Oficiálnej rozvojovej pomoci SR – SlovakAid. Je konkrétnym vyjadrením solidarity SR so sociálne najodkázanejšími obyvateľmi týchto oblastí Bosny a Hercegoviny, ako aj tými občanmi tretích krajín, ktorí našli v krajine dočasné útočisko a pripravujú sa na prečkanie náročného zimného obdobia. Zásielka SlovakAid v celkovej hodnote takmer 40 tisíc eur aj preto pozostáva zo zimného šatstva, detských plienok a hygienických potrieb, ako aj spacích vakov, karimatiek, elektrocentrál a veľkokapacitných stanov. Slávnostné odovzdanie zásielok zabezpečilo Veľvyslanectvo SR v Sarajeve v spolupráci s príslušníkmi OS SR slúžiacimi v rámci operácie EUFOR Althea v Bosne a Hercegovine.