m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Študenti Detskej univerzity Komenského sa v Seredi zoznámili s náročnou prácou vojakov

Študenti Detskej univerzity Komenského sa v Seredi zoznámili s náročnou prácou vojakov

Profesionálni vojaci zo Ženijného práporu Sereď a z 12. mechanizovaného práporu v Nitre dnes pripravili program pre študentov Detskej univerzity Komenského. Zoznámiť sa mohli s vojenskou technikou a tiež so spôsobilosťami príslušníkov Ozbrojených síl SR.  Pri tejto príležitosti ich dnes v priestoroch Ženijného práporu Sereď navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
„V prvom rade oceňujem, že deti, ktoré sa zapojili do tohto projektu majú chuť a odhodlanie vzdelávať sa aj cez prázdniny. Každý rok sa im snažíme prichystať iný zaujímavý program tak, aby videli, že ak si nájdu vzťah k vojenskému povolaniu, stereotypu sa určite nemusia báť,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Zároveň zdôraznil, že jednou z priorít rezortu obrany je aj prehlbovanie vlastenectva a záujmu u mladých o témy spojené s obranou štátu.
 
Počas dvojdňového programu sú pre študentov Detskej Univerzity Komenského v Seredi pripravené ukážky jednotlivých spôsobilostí Ozbrojených síl SR. Študenti sa dozvedia viac o radiačnej, chemickej a biologickej ochrane (RCHBO), ako aj o taktickej a topografickej príprave profesionálnych vojakov. Zároveň majú príležitosť otestovať si svoju fyzickú kondíciu na pripravenej prekážkovej dráhe.