m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Zamestnanci rezortu obrany a profesionálni vojaci si pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania a Deň Ústavy SR

Zamestnanci rezortu obrany a profesionálni vojaci si pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania a Deň Ústavy SR

Zamestnanci rezortu obrany a profesionálni vojaci si dnes v priestoroch Ministerstva obrany SR pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania a tiež Deň Ústavy Slovenskej republiky.
 
Počas slávnostného nástupu minister obrany SR Peter Gajdoš pripomenul hrdinstvo protifašistických bojovníkov. „Je naozaj dôležité opakovať, že ich odhodlanie, odvaha a láska k vlasti dláždili cestu novému smerovaniu nášho národa. A žiaľ, realita je taká, že dnes sú vojnoví veteráni sklamaní z toho, že naša spoločnosť opätovne pripustila rozvoj extrémizmu v rôznych podobách,“ zdôraznil. Pri tejto príležitosti zároveň opäť poďakoval profesionálnym vojakom a vojačkám za ich úsilie pri realizácii slávnostnej vojenskej prehliadky, ktorá bola súčasťou celoštátnych osláv SNP v Banskej Bystrici.  
 
Minister obrany SR Peter Gajdoš v súvislosti s 27. výročím prijatia Ústavy SR pripomenul, že pre vznikajúcu Slovenskú republiku to znamenalo nielen základ štátnosti, ale aj garanciu práv a slobôd, demokracie a právneho štátu. „A našou spoločnou úlohou je tieto ustanovenia dodržiavať, ctiť a chrániť,“ zdôraznil.