m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 200

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 200
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá

Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej slávnostne odovzdal profesionálnym vojakom do užívania 9 nových vozidiel TATRA. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, v Michalovciach, v Nemšovej, v Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. 
 
„To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. 
 
Ako uviedol generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko všetky modernizačné projekty sa realizujú v zmysle Dlhodobého plánu rozvoja obrany. „Iba ak budeme k modernizácii pristupovať koncepčne, môžeme dosiahnuť výsledok v podobe sebestačných ozbrojených síl, ktoré budú plne schopné zabezpečovať obranu Slovenskej republiky,“ povedal. 
 
Veliteľ Pozemných síl Ozbrojených síl SR genmjr. Jindřich Joch ocenil kroky rezortu obrany v oblasti modernizácie. „Na to, aby sme boli pripravení plniť úlohy obrany štátu, potrebujeme nielen bojovú, ale aj dopravnú techniku, ktorá bude spĺňať štandardy v oblasti balistickej ochrany a všetky štandardy NATO,” povedal. Zároveň zdôraznil, že nová moderná technika nie je určená iba na prípravu jednotiek, ale predovšetkým pre obranu Slovenskej republiky. 
 
Obstaranie vozidiel TATRA pre príslušníkov Ozbrojených síl SR je realizované v zmysle zmluvy z roku 2015. Profesionálnym vojakom bolo v tomto roku dodaných 9 kusov vozidiel TATRA v rôznych modifikáciách (hákový nakladač, ťahač prívesov, valník a cisterna), pričom je do konca roka 2019 plánované dodanie ďalších 7 kusov vozidiel tohto typu.