m

Naša úloha

Sme tradičnou letecko-opravárenskou a výrobnou spoločnosťou, svojho druhu jedinou na Slovensku, a to nielen pokiaľ ide o množstvo doteraz opravených vojenských i civilných lietadiel a ďalšej techniky, ale aj pokiaľ ide o množstvo typov a verzií opravovaných či modernizovaných lietadiel a vrtuľníkov.

Kontaktujte nás

Adresa: Legionárska 1894/160, 911 04 Trenčín-Biskupice

Telefón: +421 32 65 65 212

Adresa: Trenčín, Legionárska 160
Slovensko
Siete:
Kontakt: +421 32 65 65 212
marketing@lotn.sk
Top

Blog

Letecké opravovne Trenčín, a.s. / Ministerstvo obrany  / Minister obrany P. Gajdoš si uctil pamiatku obetí vpádu vojsk Varšavskej zmluvy

Minister obrany P. Gajdoš si uctil pamiatku obetí vpádu vojsk Varšavskej zmluvy

Minister obrany SR Peter Gajdoš si v rámci pietnej spomienky na Šafárikovom námestí v Bratislave uctil pamiatku všetkých obetí, ktoré zahynuli pri vpáde vojsk Varšavskej zmluvy na územie Československa v roku 1968.
 
„Tragické osudy ľudí, ktorých pamiatku si dnes pripomíname, sú trpkým dedičstvom totalitného režimu. O to viac si zaslúžia našu pozornosť a záujem o históriu, pretože len tak sa vyvarujeme opakovaniu chýb, ktoré stoja životy,“ zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň dodal, že princípy slobody, suverenity a demokracie sú príliš vzácne na to, aby sme ich vnímali ako samozrejmosť.
 
Vpád vojsk Varšavskej zmluvy na územie Československa začal v noci z 20. na 21. augusta 1968 ako operácia pod krycím názvom „Dunaj“. Jej cieľom bola normalizácia pomerov a zastavenie demokratizácie spoločnosti. Už prvé dni okupácie si vyžiadali desiatky usmrtených a stovky zranených občanov, ktorí rôznymi spôsobmi protestovali proti postupu sovietskych vojsk. Tie na území Československa zotrvali až do roku 1991.